Про технологію, за якою працюємо

Технологія видалення вм’ятин без фарбування (PDR) Painless Dent Repair існує вже досить давно. З кінця 60-х років минулого століття на всіх автомобільних заводах світу існували фахівці, які володіли технологією видалення вм’ятин без фарбування. Пізніше з’явилися компанії, що спеціалізуються тільки на даному виді ремонту, так само з’явилися компанії, що виробляють професійний інструмент для видалення вм’ятин без фарбування.

Позитивною рисою цієї технології є те, що вона зберігає оксидну плівку металу, що унеможливлює розвиток корозії в прихованих порожнинах. Також зберігається оригінальне заводське лакофарбове покриття, що суттєво впливає на подальшу продажну вартість автомобіля. Вирівнювання однієї вм’ятини займає від 20 до 50 хвилин.

Найчастіше основоположниками технології називають Оскара Делахойя та Енріха Нюссле. Які під час свого перебування працювали на заводі Мерседес, і нібито почали застосовувати, і вдосконалити цю технологію.

Як це було? На виставках, автомобілі наприкінці дня від пальців клієнтів, а також від неакуратного поводження, отримували пошкодження — дрібні вм’ятини. Ці вм’ятини було видно. За ніч, фахівці (вище зазначені) за допомогою підручних засобів та нехитрого інструменту вм’ятини видаляли. Другого дня автомобіль був як новий. Згодом співробітники інших автосалонів звернули увагу, що вчора авто було м’яте, а сьогодні той же автомобіль абсолютно не пошкоджений. Вони стали наполягати, щоб їх теж навчили виправляти вм’ятини. Так з’явилися перші учні та школи. Згодом технологія обростала новими хитрощами та примочками, що дозволяють виправляти дедалі більші неймовірні пошкодження. Почали з’являтися інструменти. Найголовніший інструмент – це світильник зі спеціальним розсіювачем, за допомогою якого фахівець читає пошкодження. Також з’явилася клейова система, і вдосконалилися гачки складного доступу.

У 90-х роках всі автомобілі стали фарбувати фарбою нового покоління, яка не схильна до шпильки, вона більш еластична. Тільки в 2000-х роках технологія безфарбового ремонту розгорнулася по-справжньому!